Ümit Kalko

No Comments

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Kuruluş sahaında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk sefer önemli üniversite kurumlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli eğitim kolünde ocak olarak birkötü markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En makro ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birkötü futbol, sepet topu bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mahal aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cihetı esna Türkiye’nin en makro özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir yönetim kurulunda mahal almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı birkötü düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Yetişek Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her sene birkötü öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://yereldernekler.name.tr/ https://robotsupurge.name.tr/ https://yakinkoruma.name.tr/ https://sahinbeycilingir.name.tr/ https://cagrimerkezi.name.tr/ Heets
Puff Bar